Naga MarketsbahZarząd British Automotive Holding (BAH) ustalił wstępną szacunkową wartość odpisów aktualizacyjnych aktywów poszczególnych spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej w ramach skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2019 na łączną kwotę (przed eliminacjami konsolidacyjnymi) 80 271 000 zł dla wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy, podał BAH.

BAH ustalił szacunkową wartość odpisów aktualizacyjnych

“Jednocześnie zarząd emitenta przewiduje, iż szacowany obecnie spadek wartości aktywów spółek w Grupie pomniejszy kapitał własny Grupy w ramach skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2019 rok o kwotę 27 575 tys. zł do kwoty 13 344 tys. zł oraz pomniejszy kapitał własny emitenta w ramach jednostkowego sprawozdania finansowego za 2019 rok o kwotę 11 374 tys. zł do kwoty 61 462 tys. zł” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto BAH wskazuje, iż najwyższa wartość wstępnych szacowanych odpisów aktualizacyjnych aktywów spośród podmiotów z Grupy dotyczą szacowanych odpisów w spółce zależnej od BAH, tj. w spółce British Automotive Polska (BAP). Wstępna szacunkowa wartość odpisów aktualizacyjnych aktywów BAP w ramach jednostkowego sprawozdania finansowego BAP za rok obrotowy 2019 została ustalona na łączną kwotę 55 029 tys. zł, co pomniejszy kapitał własny BAP w ramach jednostkowego sprawozdania finansowego za 2019 rok do kwoty 6 905 tys. zł, podano także.

“Ponadto zarząd emitenta wskazuje, iż powyższe wartości stanowią wstępne i szacunkowe kwoty, które mogą ulec zmianie w związku z ciągle trwającą i niezakończoną na dzień 29 kwietnia 2020 r. ww. procedurą szacowania wartości aktywów spółek z Grupy, jak również w ramach przeprowadzanego przez firmę audytorską badania jednostkowego sprawozdania finansowego emitenta oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej emitenta za rok obrotowy 2019” – podsumowano.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here