BAH miał 6,54 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej w I poł. 2021 r.Warszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – British Automotive Holding (BAH) odnotował 6,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w I poł. 2021 r. wobec 8,87 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 0,76 mln zł wobec 1,77 mln zł straty rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 161,07 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 218,06 mln zł rok wcześniej.

„W I półroczu 2021 r. dilerzy wchodzący w skład grupy kapitałowej sprzedali do klientów końcowych 571 samochodów, o 24% mniej niż w I półroczu 2020 r. Kluczowy wpływ na wyniki sprzedaży w analizowanym okresie wymagająca sytuacja finansowa grupy, wpływająca negatywnie na potencjał sprzedażowy spółek dilerskich, jak również pandemia COVID-19, oddziałowująca na nastroje konsumenckie oraz nastawienie instytucji finansowych do podmiotów z branży motoryzacyjnej i gotowość do finansowania ich działalności” – czytamy w raporcie.

2 sierpnia 2021 roku pomiędzy spółką, BAP i Książek Holding a Jaguar Land Rover Limited (JLR) podpisany został list intencyjny, określający podstawowe warunki, na jakich zawarte ma zostać porozumienie dotyczące spłaty solidarnego zadłużenia spółki i BAP względem JLR.

„Do dnia sporządzenia niniejszego sprawozdania porozumienie między spółką a JLR nie zostało zawarte. Równocześnie (…) w kwietniu, maju oraz sierpniu br., w celu wykonania zabezpieczenia roszczeń JLR wobec podmiotów z grupy, dokonano zajęć składników majątku grupy. Zajęcia te, na dziś, nie wpływają negatywnie na działalność operacyjną spółek dilerskich” – czytamy też w raporcie.

„Zwracając uwagę m.in. na ryzyko nie zawarcia porozumienia z JLR w zakresie częściowego wzajemnego umorzenia zobowiązań oraz ustalenia planu spłat, zarząd spółki przyjmuje założenie o braku możliwości kontynuowania działalności gospodarczej grupy. Tym samym skonsolidowane sprawozdanie finansowe zostało sporządzone przy założeniu braku kontynuowania działalności w ciągu 12 miesięcy od dnia sporządzenia niniejszego sprawozdania. Jeżeli dojdzie do zawarcia porozumienia z JLR, o którym mowa wyżej, założenia te zostaną zmienione w kolejnych okresach” – wskazano także.

W ujęciu jednostkowym strata netto z działalności kontynuowanej w I poł. 2021 r. wyniosła 2,05 mln zł wobec 63,66 mln zł straty rok wcześniej.

invest

British Automotive Holding w ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym sprzedał na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash kurs | pkn orlen notowania | benefit giełda | biomed giełda | kurs korony szwedzkiej prognozy 2021 | amica giełda | kurs amrest |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here