Naga MarketsbahZarząd British Automotive Holding (BAH), na podstawie przeprowadzonej procedury szacowania wysokości wartości akcji spółki zależnej British Automotive Polska (BAP) oraz wysokości odpisów aktualizujących, podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartości akcji BAP posiadanych przez BAH w łącznej wysokości 64,2 mln zł, podała spółka.

BAH podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartości akcji BAP posiadanych przez BAH w łącznej wysokości 64,2 mln zł

Odpis aktualizacyjny wartości akcji BAP posiadanych przez spółkę obniży wartość kapitałów własnych BAH w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 r. o kwotę 64,2 mln zł, natomiast nie będzie miał wpływu na wartość kapitałów własnych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej BAH za I półrocze 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Emitent ponadto informuje, iż na dzień 7 sierpnia 2020 r. nie zostały zakończone prace nad jednostkowym sprawozdaniem finansowym emitenta za I półrocze 2020 r. oraz skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym grupy kapitałowej emitenta za I półrocze 2020 r., jak również, że powyższe sprawozdania finansowe będą także podlegały procedurze przeglądu przeprowadzanej przez firmę audytorską” – czytamy w komunikacie.

Decyzja BAH o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość akcji BAP jest związana z otrzymaniem informacji od Jaguar Land Rover Deutschland GMBH (JLR) o kontynuacji działalności importerskiej samochodów Jaguar, Land Rover na terenie Polski przez JLR wspólnie z Inchcape PLC, podkreślono.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here