Naga MarketsBritish Automotive Polska (BAP), spółka zależna British Automotive Holding (BAH) podpisała aneksy do umów zawartych z mBankiem: umowy o kredyt w rachunku bieżącym oraz umowy o kredyt obrotowy, dotyczących finansowania spółek z Grupy British Automotive Holding na łączną kwotę do 158,5 mln zł. Termin całkowitej spłaty kredytów został wyznaczony na 26 czerwca 2020 r.

BAH, BAP i mBank doszli do porozumienia w sprawie spłaty kredytów

“Na mocy aneksów BAP i bank zgodnie postanowiły o zmianie uprzednio przyjętego terminu wdrożenia zmiany formy finansowania bieżącej działalności spółek z grupy kapitałowej emitenta z obecnej na program finansowania przy wykorzystaniu formuły vendor financing, co powinno nastąpić nie później niż w okresie dwóch miesięcy od daty podpisania aneksów, a także o ustaleniu warunków kontynuowania współpracy w okresie tychże dwóch miesięcy” – czytamy w komunikacie.

I tak, na czas niezbędny do osiągnięcia porozumienia w zakresie warunków nowej formy finansowania, w ww. umowach kredytowych wprowadzono szereg będących przedmiotem aneksów zmian, wśród których zawarte są następujące istotne postanowienia:

1) Aktualna kwota kredytu w rachunku bieżącym, tj. 88,5 mln zł, obowiązuje do 3 maja 2020 r. i 4 maja 2020 r. ulega zmianie do 20 mln zł, zaś aktualna kwota kredytu obrotowego, tj. 70 mln zł, obowiązuje do 3 maja 2020 r. i 4 maja 2020 r. ulega zmianie do 130 mln zł, wobec czego od 4 maja 2020 r. łączna kwota finansowania spółek z Grupy British Automotive Holding wyniesie 150 mln zł;

Te artykuły również Cię zainteresują

2) Termin całkowitej spłaty kredytów został ustalony na 26 czerwca 2020 r.;

3) Na mocy aneksów postanowiono o utworzeniu dodatkowego zabezpieczenia spłaty należności banku z tytułu udzielonych kredytów w postaci zastawu finansowego na rachunkach bankowych BAP prowadzonych przez bank, wskazano również.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here