Naga MarketsCrypto.exchange, firma z siedzibą w Berlinie, reklamuje nową usługę, w ramach której oferuje sprzedaż bitcoinów klientów na giełdach kryptowaluty oraz transfer wartości monety w euro na konta klientów w ciągu 30 minut od wykonania transakcji.


Niemiecki regulator rynków finansowych, BaFIN, twierdzi, że firma zasadniczo prowadzi działalność w zakresie prowizji finansowych bez zezwolenia regulacyjnego i nakazała aby ta natychmiast wstrzymała świadczenie tych konkretnych usług.

Crypto.exchange GmbH, wydała oświadczenie na swojej stronie internetowej, twierdząc, że firma została już skontrolowana przez BaFin. Jednak ostatnie skargi złożone przez klientów w związku z wykonaniem usług spowodowały nową kontrolę w odniesieniu do usług wymiany Bitcoin do Euro. Mówiąc dokładniej, niektórzy klienci twierdzą, że nie otrzymali płatności w żadnej formie, po tym, jak już przenieśli swoje Bitcoiny do firmy.

Strona internetowa firmy jest obecnie niedostępna, co dodatkowo wzbudza podejrzenia. Według Bloomberga, od wczoraj (poniedziałek) firma była nieosiągalna, dodając, że ich linia telefoniczna “wydawała się nie działać”, a adres e-mail do kontaktu przez klientów nie odpowiadał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEFIX: Korekta wzrostowa na dolarze dobiega końca?
Następny artykułJeden powód dla którego warto kupić EURCHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here