Naga MarketsJeden z Bitomatów Shitcoins.club, źródło: Facebook

KKT UG reprezentowana przez Adama Gramowskiego, otrzymała natychmiastowy nakaz wstrzymania “transgranicznych operacji kryptowalutowych” wykonywanych w Niemczech, poinformował lokalny regulator rynku finansowego BaFin. Spółka jest właścicielem strony do kupna i sprzedaży kryptowalut (shitcoins.club) oraz posiada ponad 30 własnych Bitomatów na terenie kraju. Jako, że kryptowaluty w Niemczech uznawane są za instrumenty finansowe, związana z nimi działalność jest regulowana i licencjonowana – KKT UG nie posiada natomiast właściwych zgód na prowadzenie dizałalności


BaFin wydaje nakaz natychmiastowego zawieszenia Bitomatów

Jak wynika z datowanej na 4 marca informacji zamieszczonej na stronie BaFin, niemiecki organ wydał 26 lutego decyzję dotyczącą berlińskiej spółki KKT UG oraz jej prezesa Adama Gramowskiego z Torunia dotyczącą zaprzestania w trybie natychmiastowym operacji związanych z propretiary tradingiem (w polskiej wersji noty BaFin mowa o “handlu na własnym rachunek) w zakresie kryptowalut.

Poprzez stronę internetową Shitcoins.club, spółka w języku niemieckim reklamuje swoje Bitomaty pozwalające na bezpośredni zakup oraz sprzedaż kryptowalut. Zgodnie z Niemieckim Prawem Bankowym, kryptowaluty traktowane są jako instrumenty finansowe, w efekcie dokonując operacji poprzez fizyczne maszyny do tradingu przedsiębiorstwo realizuje aktywność w formie propretiary tradingu, do czego nie posiada odpowiednich autoryzacji oraz licencji.

Według obecnych ustaleń BaFin, KKT UG i jej prezes zarządu pan Adam Gramowski są odpowiedzialni za stronę internetową www.shitcoins.club, jak również za bankomaty do skupu i sprzedaży kryptowalut, które KKT UG wystawia i obsługuje na terenie Niemiec i które reklamuje na wyżej wymienionej stronie internetowejpoinformował BaFin w polskojęzycznym oświadczeniu.

Ani KKT UG ani pan Gramowski nie posiadają koniecznego zezwolenia BaFin na zawierani transakcji na własny rachunek dotyczących kryptowalut w Niemczech. Ich działalność zgodnie z lokalnym prawem jest więc niedozwolona.

Według informacji znajdujących się na stronie Shitcoins.club, spółka obsługuje obecnie ponad 30 Bitomatów zlokalizowanych w kilkunastu niemieckich miastach, z których najwięcej dostępnych jest w Berlinie.

Portal Comparic.pl skierował prośbę o komentarz do Shitcoins.club i w momencie jej otrzymania zaktualizuje artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRaporty USDA: bawełna, soja, kukurydza, zapasy LME
Następny artykułDolar może realizować próbę powrotu do wzrostów – Świat Walut Marka Rogalskiego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here