Naga MarketsJeden z Bitomatów Shitcoins.club, źródło: Facebook

KKT UG reprezentowana przez Adama Gramowskiego, otrzymała natychmiastowy nakaz wstrzymania “transgranicznych operacji kryptowalutowych” wykonywanych w Niemczech, poinformował lokalny regulator rynku finansowego BaFin. Spółka jest właścicielem strony do kupna i sprzedaży kryptowalut (shitcoins.club) oraz posiada ponad 30 własnych Bitomatów na terenie kraju. Jako, że kryptowaluty w Niemczech uznawane są za instrumenty finansowe, związana z nimi działalność jest regulowana i licencjonowana – KKT UG nie posiada natomiast właściwych zgód na prowadzenie dizałalności


BaFin wydaje nakaz natychmiastowego zawieszenia Bitomatów

Jak wynika z datowanej na 4 marca informacji zamieszczonej na stronie BaFin, niemiecki organ wydał 26 lutego decyzję dotyczącą berlińskiej spółki KKT UG oraz jej prezesa Adama Gramowskiego z Torunia dotyczącą zaprzestania w trybie natychmiastowym operacji związanych z propretiary tradingiem (w polskiej wersji noty BaFin mowa o “handlu na własnym rachunek) w zakresie kryptowalut.

Poprzez stronę internetową Shitcoins.club, spółka w języku niemieckim reklamuje swoje Bitomaty pozwalające na bezpośredni zakup oraz sprzedaż kryptowalut. Zgodnie z Niemieckim Prawem Bankowym, kryptowaluty traktowane są jako instrumenty finansowe, w efekcie dokonując operacji poprzez fizyczne maszyny do tradingu przedsiębiorstwo realizuje aktywność w formie propretiary tradingu, do czego nie posiada odpowiednich autoryzacji oraz licencji.

Według obecnych ustaleń BaFin, KKT UG i jej prezes zarządu pan Adam Gramowski są odpowiedzialni za stronę internetową www.shitcoins.club, jak również za bankomaty do skupu i sprzedaży kryptowalut, które KKT UG wystawia i obsługuje na terenie Niemiec i które reklamuje na wyżej wymienionej stronie internetowejpoinformował BaFin w polskojęzycznym oświadczeniu.

Ani KKT UG ani pan Gramowski nie posiadają koniecznego zezwolenia BaFin na zawierani transakcji na własny rachunek dotyczących kryptowalut w Niemczech. Ich działalność zgodnie z lokalnym prawem jest więc niedozwolona.

Według informacji znajdujących się na stronie Shitcoins.club, spółka obsługuje obecnie ponad 30 Bitomatów zlokalizowanych w kilkunastu niemieckich miastach, z których najwięcej dostępnych jest w Berlinie.

Portal Comparic.pl skierował prośbę o komentarz do Shitcoins.club i w momencie jej otrzymania zaktualizuje artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRaporty USDA: bawełna, soja, kukurydza, zapasy LME
Następny artykułDolar może realizować próbę powrotu do wzrostów – Świat Walut Marka Rogalskiego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

2 KOMENTARZE

  1. Shitcoins.club — to są oszuści!!! Nie polecam pod żadnym względem! Radzę trzymać się z daleka od bitomatow tej firmy. Zostałem oszukany i nie dostałem ani swojej gotówki, ani bitcoinów. Zgłaszam sprawę na policji i w prokuraturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here