Naga MarketsLogo BafinNiemiecka komisja nadzoru finansowego BaFin poinformowała w czwartek, że planuje wprowadzić zakaz reklamowania, dystrybucji oraz sprzedaży opcji binarnych inwestorom detalicznym na poziomie krajowym. Tym sposobem instytucja przygotowuje się do sytuacji, w której wygaśnie czasowa interwencja legislacyjna ESMA zakazująca handlu opcjami binarnymi na poziomie europejskim.


Niemcy dmuchają na zimne i chcą własnych przepisów

„Opcje binarne są instrumentem atrakcyjnym dla klientów detalicznych, szczególnie w środowisku niskich stóp procentowych. Dostęp do nich z poziomu platform online jest niezwykle prosty, oferując duże poziomy zwrotu. Praktyka pokazuje jednak, że w przypadku większości inwestorów instrumenty te okazują się ryzykowne i prowadzą do utraty kapitału” – informuje Elisabeth Roagele, dyrektor wykonawcza BaFin.

W związku z tym niemiecka komisja nadzoru otwiera okno publicznych regulacji, które będzie otwarte do 20 grudnia. W tym czasie przedstawiciele branży i inwestorzy instytucjonalni mogą wyrazić swoje opinie na temat planowanych zmian legislacyjnych.

Co prawda inwestorzy niemieccy oraz traderzy z pozostałych państw Unii Europejskiej nie mogą obecnie handlować opcjami binarnymi, to zakaz wprowadzony przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) ma jedynie charakter tymczasowy. Organ nadzoru wydłużał czas obowiązywania zakazu na początku listopada do kwietnia 2019 roku.

ESMA starannie rozważyła potrzebę rozszerzenia obecnie obowiązującego środka interwencyjnego. Uważa, że nadal istnieje poważny problem ochrony inwestorów związany z oferowaniem opcji binarnych klientom detalicznym“.

Gdyby jednak ESMA nie podjęła decyzji o dalszym przedłużeniu okresu zakazu, wtedy klienci ponownie mogliby handlować na instrumentach OB. BaFin chce się przed tym uchronić dlatego złożył propozycje wprowadzenia osobnych przepisów na poziomie krajowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here