Naga MarketsLogo BafinNiemiecka komisja nadzoru finansowego BaFin poinformowała w czwartek, że planuje wprowadzić nowe ograniczenia na poziomie krajowym dotyczące inwestowania w kontrakty różnicy kursowej (CFD) dla inwestorów detalicznych. Pod koniec listopada regulator wystosował podobne oświadczenie w zakresie opcji binarnych. Tym sposobem instytucja przygotowuje się do sytuacji, w której wygaśnie czasowa interwencja legislacyjna ESMA ograniczająca poziom dźwigni finansowej.


Niemcy chcą własnych przepisów, dla dodatkowego zabezpieczenia

BaFin zaprezentował w czwartek wstępną treść aktu, który ma na celu dostosować krajowe przepisy do europejskich – w przypadku gdyby ESMA zdecydowała się zakończyć tymczasowe ograniczenia dźwigni FX/CFD oraz pozostałe miary wdrożone w sierpniu.

Warto jednocześnie podkreślić, że w środę (19 grudnia) ESMA dopiero co wydłużyła okres obowiązywania czasowych ograniczeń – te będą obowiązywały co najmniej do końca kwietnia 2019 roku.

„Agencja federalna chce na stałe zapewnić niemieckim inwestorom poziom ochrony, który obecnie gwarantują tymczasowe rozwiązania ESMA. BaFin zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo inwestorów indywidualnych, a szczególnie na konieczność informowania brokerów o ryzyku oraz zakazie oferowania przez nich bonusów, konkursów i innych zachęt, które mogą przyćmiewać właściwy odbiór informacji o istniejących ryzykach” – informuje BaFin w swoim oświadczeniu.

Przedstawiciele branży mogą zgłaszać swoje opinie na temat obecnego wzrostu ustawy do 10 stycznia 2019 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here