Naga MarketsGoldman-SachsW momencie gdy Chiny dość poważnie hamują, pomimo działań tamtejszych regulatorów i zwiększonej presji na rynki wschodzące, zwłaszcza przekładającej się na rynek walutowy, widmo powtórki kryzysu azjatyckiego z 1997 roku jest głównym tematem rozmów pomiędzy inwestorami. W swojej najnowszej rekomendacji Goldman Sachs stwierdza, że takiego podobieństwa nie dostrzega.


Po pierwsze bank nadal prognozuje stabilizację tempa wzrostu w tym roku. Uspokojenie ma przyjść za sprawą chińskich regulatorów i nadal szerokiego wachlarza narzędzi którymi dysponują. I choć pomimo pomiędzy wielkością chińskiej gospodarki a budową jej systemu finansowego zachodzi dość znaczna różnica, Goldman Sachs uspokaja, że Państwo Środka jest w posiadaniu dużej ilości rezerw, które w razie potrzeby będą użyte jako bufor.

Patrząc na dzisiejsze rynki wschodzące tamtego regionu, z swobodą ustalania stóp procentowych, z walutami które już na ten moment są bardzo dobrze wycenione oraz z dużymi rezerwami (w porównaniu do lat kryzysu), Goldman nie widzi powiązania pomiędzy aktualną sytuacją rynkową a latami .90 XX wieku. z87

Co więcej, ostry skurcz wielu gospodarek azjatyckich w 1997 roku, nie wpłynął w negatywny sposób na kondycję gospodarki Stanów – zauważa Goldman Sachs. I tak, choć nieco podwyższone obawy mogą wydać się uzasadnione, to prognozy banku pozostają niezmienione. Z drugiej strony jednak, gdyby niepokój o przyszłość Stanów rozlał się na cały rynek, GS wierzy, że przyniesie to wyłącznie okazje transakcyjne które warto byłoby wykorzystać.

Rynek przechodził przez wiele (choć może nie tak ostrych) napadów paniki w ciągu ostatnich 18 miesięcy – przypomina dziś Goldman – i większość z takich sytuacji, przynosiła w późniejszym terminie zwroty ogólnego sentymentu na rynku.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here