Naga MarketsChoć tradycyjne inwestycje takie jak nieruchomości, giełdy i obligacje rządowe wciąż będą ulubieńcami amerykańskich inwestorów, nie można nie doceniać kryptowalut. Są one być może nieco niszowe na ten moment, ale w przyszłym roku mają wzbudzić prawie takie samo zainteresowanie rynków co ETF-y. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez The Harris Poll na zlecenie American Institute of CPAs (AICPA).

Poziom świadomości nadal ograniczony

Inwestowanie w USA jest znacznie bardziej powszechne niż wynosi średnia globalna. Aż 35% Amerykanów już inwestuje bądź planuje zacząć w przyszłym roku. Przeprowadzone badanie wykazało, że przeciętny inwestor zamierza przeznaczyć 5% portfela na kryptowaluty. Wypada to jedynie nieco gorzej niż w przypadku ETF-ów, które mają zajmować 8% przeciętnego amerykańskiego portfela.

Sprawdzono również poziom świadomości na temat kryptowalut. Okazało się, że prawie połowa dorosłych Amerykanów nie wie czym są kryptowaluty bądź ma na ich temat jedynie nikłe pojęcie. „Cyfrowe waluty są obce dla wielu inwestorów. Badanie wykazało, że 48% Amerykanów nie jest zapoznanych z Bitcoinem, Ethereum czy Litecoinem” – można przeczytać w oświadczeniu AICPA.

Oczekiwania dotyczące cen

Osoby, które miały pojęcie o kryptowalutach, spytano również o oczekiwania dotyczące przyszłej wyceny tego rynku. Spośród nich 24% inwestorów spodziewa się wzrostu cen w przyszłości, a 29% ich spadku. Jeśli chodzi o zmienność kursu, jedynie 12% osób spodziewa się stabilności, a 35% uważa, że dojdzie do gwałtownych ruchów.

Z innego badania przeprowadzonego niedawno wynika, że przede wszystkim młodzi inwestorzy są zainteresowani inwestycją w kryptowaluty. 27% mężczyzn zaliczanych do grupy millenialsów uważa Bitcoin za lepszą inwestycję niż zakup nieruchomości. “Dla millenialsów gwałtowny wzrost Bitcoina – po którym następuje prawie równie głęboka korekta – jest bardziej intrygujący niż perspektywa stałego wzrostu cen nieruchomości” – twierdzą analitycy. Ankieta była przeprowadzana w marcu i kwietniu tego roku na terenie różnych miast w Wielkiej Brytanii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here