Naga Markets

Backlog Selvity na br. wynosi 358,9 mln zł, tj. co oznacza wzrost o 32% r/rWarszawa, 14.09.2022 (ISBnews) – Wartość zakontraktowanego portfela zamówień Selvity na rok 2022 wynosi 358,9 mln zł według stanu na 2 września br. i jest wyższa od backlogu opublikowanego we wrześniu ubiegłego roku na rok 2021 o 32%, podała spółka.

“Wartość zakontraktowanego portfela zamówień na rok 2022, wynikających z podpisanych na dzień 2 września 2022 r. kontraktów handlowych oraz umów o dotacje (backlog), wynosi 358 885 tys. zł i jest wyższy od backlogu opublikowanego we wrześniu ubiegłego roku na rok 2021 o 32%. Największy wpływ na wzrost backlogu pod względem wartościowym i udziałowym ma segment usług realizowanych w Polsce, który charakteryzuje się dynamiką 43% i wzrasta o 53 478 tys. zł względem poprzedniego roku” – czytamy w raporcie kwartalnym.Kolejną największą dynamikę spółka obserwuje na poziomie backlogu segmentu bioinformatycznego, który jest wyższy o 56% r/r. Usługi realizowane w Chorwacji prezentują wzrost o 14% względem roku ubiegłego, podano także.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty – Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji comarch | cena akcji selvita | cd projekt giełda | kurs bitcoin | dow jones notowania | notowania ciech | allegro akcje prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here