Naga Markets

Backlog KBJ wynosi obecnie ponad 100 mln złWarszawa, 13.05.2022 (ISBnews) – Backlog KBJ wynosi obecnie ponad 100 mln zł, poinformował prezes Artur Jedynak.

“Nasze zespoły sprzedażowe dobrze sobie radzą, dzięki czemu backlog KBJ wynosi obecnie ponad 100 mln zł, co pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mimo wymagającego okresu związanego z pandemią, kiedy wielu z naszych klientów borykało się z istotnymi trudnościami potrafiliśmy zwiększać przychody, przy zachowaniu rentowności. Osiągnięte w minionym kwartale wyniki szczególnie nas cieszą ponieważ są dobrym sygnałem na ten rok” – powiedział Jedynak, cytowany w komunikacie.

Notowany na NewConnect partner SAP osiągnął w 2021 roku rekordowe przychody w wysokości ponad 76 mln zł i 3,7 mln zł EBITDA. Jednocześnie spółka podsumowała I kwartał 2022 r., w którym zwiększyła przychody o 25,5% r/r do 19,3 mln zł oraz osiągnęła 1,8 mln zł EBITDA.

“KBJ dostarcza wdrożenia, oprogramowanie i usługi dla dużych i średnich klientów biznesowych, a także podmiotów publicznych. W minionym roku spółka koncentrowała się na kontynuowaniu integracji operacyjnej spółek, które w 2020 roku dołączyły do grupy kapitałowej. Ponadto KBJ w wyniku zmian właścicielskich dołączyła do grupy kapitałowej JR Holding ASI. Jest to związane z rozpoczęciem współpracy operacyjnej z JRH, w ramach której KBJ bierze udział w zarządzaniu portfelem projektów inwestycyjnych JRH oraz rozbudowuje swoją ofertę produktów i usług wynikających ze zrealizowanych w grupie JRH transakcji w obszarze cyfrowego biznesu. Obecność JRH w akcjonariacie oznacza również nowe możliwości inwestycyjne, wspierające dalszy wzrost spółki” – czytamy dalej.

KBJ realizuje duże kontrakty wdrożeniowe oraz usługi utrzymania i rozwoju systemów informatycznych, około 75% przychodów spółki pochodzi od największych klientów. Konsekwentnymi działaniami sprzedażowymi spółka buduje bazę klientów, do której należy ponad 250 podmiotów, podsumowano w informacji.

KBJ dostarcza oprogramowanie (w tym własne) i usługi dla klientów biznesowych wspierające procesy cyfrowej transformacji. Oferta spółki obejmuje systemy analityczne BusinessIntelligence, ERP, HCM. Jest notowana na NewConnect od 2011 r. Głównym akcjonariuszem jest giełdowy JR Holding ASI.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc giełda | kurs korony norweskiej prognozy | notowania budimex | gpw datawalk | kurs funta nbp | kurs xtb | enea notowania |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCapex Aplisensu wyniesie około 8 mln zł w 2022 roku
Następny artykułEksperci z UOB prognozują korekcyjne cofnięcie kursu USD/JPY
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here