Naga MarketsCzy nadszedł czas na Azoty? Spółka dała zarobić w ostatnim trendzie wzrostowym ok 45%, co jest świetnym wynikiem. Nawet udało się jej ostatnio utworzyć wyższe maksima cenowe, ale popyt był na tyle słaby, że inwestorzy nie byli w stanie utrzymać tempa wzrostów.150603-att-tygCo właściwie stanęło na przeszkodzie? Dalszą falę wzrostów zatrzymał cień świecy tygodniowej – czyli cena maksymalna (poziom /1/ na screenie powyżej), jaka była odnotowana do tej pory. Wykres tygodniowy pokazuje nam przebitą lokalną linię trendu wzrostowego, co jest dodatkowym sygnałem na osłabienie trendu wzrostowego. W najbardziej optymalnym przypadku spodziewałbym się korekty do poziomu /2/, który teraz pełni rolę wsparcia.

Wykres dzienny o wiele dokładniej przedstawia całą sytuację. Zwróć uwagę na fakt, iż ostatnia konsolidacja ceny na poziomach powyżej 85,00 zł odbywała się już po pokonaniu ważnego poziomu numer /2/ (na screenie poniżej). Rzadko spotykam się z sytuacją, kiedy to cena maksymalna jest tym właściwym oporem, najczęściej oporami są ceny “close” (zamknięcia). 150603-att-d

Te artykuły również Cię zainteresują
Układ swingów również przybrał postać spadkową – decydującym było pokonanie wsparcia /1/ (screen powyżej, oraz ten sam poziom został zaznaczony poniżej). Bez wątpienia możemy mówić, że trend krótkoterminowy zmienił się na spadkowy.
150603-att-d1Analiza świeczek również nie wypada dobrze. Ostatnia grupa świeczek widoczna na wykresie przybrała kształt chorągiewki (formacja kontynuacji trendu, w tym przypadku sugeruje dalszą korektę), co może potwierdzać świeczka z długim knotem z dnia 28-05-2015.

Dokąd sięgnie korekta? Reasumując przesłanki płynące ze wszystkich wykresów uważam, że dużą szansą na powstrzymanie fali spadków będzie wsparcie na wysokości ok. 72 zł. Podczas trwania korekty odsuwam walor z listy obserwowanych aż do momentu pojawienia się na wykresie wzrostowej sekwencji swingów.

Pozdrawiam serdecznie,

sygnaly-at.pl

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen kurs akcji | polski zloty | biomed akcje | grupa lotos akcje | wartość złotego | dolar prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here