Naga Markets

Azjatyckie indeksy spadały w czwartek. Wskaźnik PPI w Japonii rośnie o 9,7%Główne indeksy giełdowe w regionie Azji odnotowały spadki w czwartek po tym, jak Korea Północna poinformowała, że wystrzeliła kolejną rakietę dalekiego zasięgu. Ostatnie testy tego kraju wywołały obawy w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, przyczyniając się do przestoju na rynku akcyjnym. Japoński Nikkei 225 odnotował spadek w wysokości 0,55%.

  • Azjatyckie rynki również odnotowały straty, dzień po tym jak USA zamknęło się niżej
  • Amerykańscy dostawcy półprzewodników zaczęli opuszczać Chiny z powodu sankcji
  • Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych w Japonii wzrósł o 9,7% we wrześniu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Sesja azjatycka pod znakiem dalszych cofnięć

Rynek akcyjny w regionie Azji zamknął się niżej w czwartek, gdy inwestorzy zapoznawali się z danymi dotyczącymi wskaźnika cen dóbr produkcyjnych w Japonii oraz rosnącymi obawami związanymi z wystrzeleniem kolejnej rakiety dalekiego zasięgu przez Koreę Północną.

Jak podał Bank Japonii (BoJ) w swoim wstępnym raporcie, wskaźnik cen dóbr produkcyjnych  w Japonii wzrósł o 9,7% we wrześniu w porównaniu do tego samego miesiąca w 2021 roku, przekraczając oczekiwania rynku. Na poziomie miesięcznym liczba ta wzrosła o 0,7%, więcej niż przewidywali analitycy. Indeks cen producentów (PPI) osiągnął poziom 116,3.

wykres Kurs indeksu Nikkei 225 13.10.2022
Kurs indeksu Nikkei 225 13.10.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Czytając dalej raport wskaźnik cen eksportu wzrósł o 2,9% rok do roku, ale spadł o 0,5% miesiąc do miesiąca na podstawie waluty umownej i wyniósł 110,3. Wskaźnik cen importowych pozostał praktycznie niezmieniony w porównaniu z sierpniem, ale w ujęciu rocznym skoczył o 21,0% w walucie umownej i wyniósł 150,2.

Tego dnia również amerykańskie firmy dostarczające sprzęt półprzewodnikowy dla chińskich producentów układów scalonych rozpoczęły likwidację działalności w Chinach – poinformował “Wall Street Journal”. Przedsiębiorstwa wydają się reagować na decyzję administracji Bidena o wprowadzeniu limitów eksportowych na 31 chińskich firm technologicznych. Według raportu, firmy takie jak KLA Corp. i Lam Research Corp. wstrzymują dostawy i wsparcie oraz wycofują swoich pracowników z chińskich firm takich jak Yangtze Memory Technologies Co. Ruch ten może mieć poważny wpływ na produkcję chipów w Chinach, biorąc pod uwagę, że pracownicy ze Stanów Zjednoczonych odgrywają kluczową rolę w obsłudze fabryki i rozwijaniu jej możliwości produkcyjnych.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRynki w USA niewiele niżej po wypowiedziach FED i EBC
Następny artykułCzwartkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 13 października 2022 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here