Naga MarketsGiełdy w Azji ruszyły w górę, podążyły śladem Wall Street. Łagodniejszy ton Donalda Trumpa w sprawie możliwości nalotów w Syrii uspokoił napięcie geopolityczne, inwestorzy ruszyli do zakupów na rynku akcji.

„Inwestorzy mają w zwyczaju bardzo gwałtownie reagować zarówno na dobre, jak i złe wiadomości” – powiedziała Jane Fu z CMC Markets. „Jakakolwiek wiadomość się nie pojawi, czy to geopolityczna czy gospodarcza, może potencjalnie uruchomić fazę gwałtownej zmienności”. Fu dodała również, że obawia się tego, że rynek znajduje się w końcowej fazie długoterminowego trendu wzrostowego, a ogólny sentyment jest bardzo wrażliwy.

Japoński NIKKEI225 rośnie w tym momencie o 0,51%, nieco pomógł tutaj słabnący jen. Giełda w Singapurze wzrasta o 0,69%, jest to skutek zacieśniania polityki monetarnej przez bank MAS po raz pierwszy od sześciu lat. Dane dotyczące wzrostu gospodarczego są silniejsze niż oczekiwano.

Inwestorzy już prawdopodobnie wliczyli w cenę silne wyniki kwartalne z USA, które zawdzięczamy obniżce podatków. Fu komentuje to słowami: „Każda dobra wiadomość to normalna wiadomość. Negatywne informacje mogą doprowadzić do panicznej sprzedaży”.

Obecnie NIKKEI225 rośnie o 0,51%


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here