Naga MarketsChińskie spółki zyskują po ożywieniu popytu krajowego
Author: Joan Campderrós-i-Canas
Creative Commons License

Akcje na azjatyckich rynkach osiągnęły w piątek czteromiesięczne maksima w wyniku solidnych danych o wynagrodzeniach w USA i szybkiego wzrostu aktywności w chińskim sektorze usług. Wzrosty były jednak hamowane przez gwałtowny wzrost liczby przypadków zachorowań na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

  • Anulowanie części obostrzeń doprowadziło do wzrostu aktywności konsumenckiej w Chinach. 
  • Chińscy inwestorzy skłaniają się w stronę inwestowania w sektory zorientowane na sprzedaż krajową.
  • Niektóre stany w USA przywracają przepisy zmuszające przedsiębiorstwa do wstrzymania działalności.

Dobre wyniki azjatyckich akcji

Najszerszy indeks akcji w regionie Azji i Pacyfiku poza Japonią od Morgan Stanley Capital International wzrósł o 0,66%, osiągając najwyższy poziom od końca lutego, podczas gdy japoński Nikkei rośnie o 0,72%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiński sektor usług rozwijał się w czerwcu w najszybszym tempie od ponad dekady, ponieważ złagodzenie środków dystansu społecznego związanych z koronawirusem ożywiło popyt konsumencki.

Jak donosi Reuters, badania przeprowadzone na początku tygodnia pokazały również, że w Chinach buduje się dynamika, choć firmy wciąż likwidują miejsca pracy.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Rynki w USA zamknięte przez Dzień Niepodległości

Ożywienie popytu wewnętrznego w Chinach przyspiesza, mimo że popyt zewnętrzny jest nadal słaby. Dlatego inwestorzy przenoszą się do sektorów zorientowanych na popyt krajowy – powiedział Wang Shenshen, starszy strateg w Mizuho Securities w Tokio.

Kontrakty terminowe S&P 500 spadły o 0,2%, ale wolumeny były niższe niż zwykle ze względu na brak handlu w piątek, z okazji Dnia Niepodległości.

Shanghai Composite Index wzrósł o 6,46% w ciągu 5 ostatnich dni

Zatrudnienie w sektorze nierolniczym w USA wzrosło w czerwcu o 4,8 miliony miejsc pracy, przekraczając średnią prognozę, mówiącą o 3 milionach miejsc pracy w czerwcu, dzięki wzrostowi w sektorze hotelarskim.

Ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, najbardziej aktualny wskaźnik dotyczący zatrudnienia, pokazała, że liczba osób otrzymujących zasiłek wzrosła o 59 tysięcy do 19,29 miliona w tygodniu kończącym się 20 czerwca.

Ożywienie gospodarcze napotyka na wiele przeszkód, ponieważ gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń COVID-19 skłania kolejne władze stanowe do opóźnienia, a w niektórych przypadkach do zawieszenia planów pozwalających na ponowne otwarcie sklepów i wznowienie działalności firm.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Shanghai Composite Index w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here