Naga MarketsAż 9 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!9 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Dino Polska, Delko, Celtic, Ryvu Therapeutics, Everest, Mobruk, Rafamet, 06Magna oraz NTTSystem. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 04.06 do najmniejszego. 

  • 9 spółek osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z opisywanej “szczęśliwej dziewiątki” zanotowało Dino (74,5 mln zł.) a najmniejsze NTTSystem (5,0 tys zł.). 
  • 6 z 9 Spółek w porównaniu z 12-miesięcznym minimum, zyskało po kilkaset procent.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Mocne wzrosty na GPW

Dzisiejsza sesja na GPW zakończyła się umiarkowanymi wzrostami. WIG20 zyskał 1,12%, a WIG 0,95%. Aż 9 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało dziś najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 9 spółek jest Delko, którego akcje drożały dziś o ponad 38%.

Dzisiejsza sesja zakończyła się słabiej dla Spółki Celtic (Celtic Property Developments). Jej notowania mimo otwarcia na +10%, zakończyły 15% pod kreską. Należy jednak pamiętać, że notowania Firmy wczoraj wzrosły o 64% w związku z komunikatem o zaproszeniu do składania ofert sprzedaży akcji. Spółka poinformowała o chęci zakupu i zdjęcia z notowań 4.779.565 akcji po cenie 14,92 zł. za sztukę. Biorąc pod uwagę dzisiejsze zamknięcie na poziomie 8,5 zł. na Spółce pozostał jeszcze spory potencjał do wzrostu. Do wyznaczonej ceny brakuje jeszcze ponad 80%.

Szczegółowe dane z czwartkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: opracowanie własne.

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Trzycyfrowe wzrosty wśród dzisiejszych rekordzistów

Zestawiając najniższe oraz najwyższe kursy dla opisywanych spółek z ostatnich 12 miesięcy, nie sposób nie zauważyć gigantycznych różnic pomiędzy nimi. Od minimum – do odnotowanego w czwartek maksimum, najwięcej zyskały walory EVEREST (4500,0%), 06Magna (160,0%) a także Mobruk (150,6%).

Kursy maksymalne i minimalne z ostatnich 52 tygodni. Źródło: opracowanie własne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here