Naga MarketsZgodnie z najnowszym raportem DM Alior Banku, procentowa liczba aktywnych klientów, którzy osiągali zysk na walutowych kontraktach na różnicę kursową wyniosła 37% (przy dźwigni finansowej w zakresie od 1:100 do 1:25). Rezultat jest lepszym od wyników z zeszłego kwartału, kiedy 35,3% traderów banku zarabiało na rynku Forex.


Gorzej natomiast jest w innych segmentach – indeksy giełdowe CFD jak i surowce CFD

Tylko 19% inwestorów na indeksach może pochwalić się zyskiem w ostatnim kwartale, trzy miesiące wcześniej było to ponad 26%. Natomiast w przypadku surowców ta różnica była większa – 31% zyskujących wobec 45% w 3Q.

Warto przypomnieć, że od 2016 roku polskie domy maklerskie świadczące usługi na rynku OTC mają obowiązek raportowania do Komisji Nadzoru Finansowego poziomów procentowej zyskowności aktywnych klientów, w celu zwiększenia transparentności rynku.

Wyniki pozostałych brokerów z licencją KNF znaleźć można pod specjalnym tagiem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara online | cena ropy brent | biomedlub | kurs euro usd | kurs btc | grupa lotos akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, USD/JPY, AUD/USD
Następny artykułGuru rynku obligacji ostrzega przed bessą
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here