Naga Marketscomparic broker bossafxRealizując obowiązek wynikający z treści wytycznych dotyczących świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, broker BossaFX przedstawiał wyniki zyskowności swoich klientów w czwartym kwartale 2019 roku. Z raportu tego wyniki, że jedynie w przypadku kontraktów CFD na towary i surowce odnotowano spadek zyskowności polskich traderów.


Wyniki z podziałem na instrumenty i dźwignię

Wyniki za czwarty kwartał minionego roku wskazują, iż drastycznie spadł poziom osób realizujących zysk na CFD obligacjach/stopach procentowych z 47,76% raportowanego w Q3 2019 do zaledwie 33,33%. Spadek zysków odnotowano także wśród klientów handlujących kontraktami CFD na towary (z 56,43% do 51,02%) oraz Indeksy (z 48,03% do 36,91%). Najlepiej wypadli natomiast inwestorzy handlujący na rynku walutowym (Forex), gdzie zyskowność uplasowała się na poziomie 51,27%, co oznacza wzrost o 6,87 p.p. z 44,40%.

Wyniki klientów w Q4 2019 z podziałem na lewar ustalony na danym instrumencie wskazują natomiast, że największą zyskowność (69,23%) odnotowali traderzy wykorzystujący dźwignię finansową na poziomie 1:100 a więc osoby posiadające status klienta doświadczonego. Nieco mniejszą zyskowność (odpowiednio 52,07% oraz 50,06%) odnotowały osoby wykorzystujące lewar na poziomie 10:1 i 30:1.

Standardowy czas procesowania zleceń składanych przez klientów za IV kwartał 2019 r. wynosi 95 milisekund (pogorszenie o 12 milisekund w porównaniu z poprzednim kwartałem). Zlecenie klienta rozumiane jest jako zawarcie zlecenia oczekującego, zlecenie kupna lub sprzedaży, oraz anulacja lub modyfikacje tych zleceń.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie brokera. Wszystkie informacje dotyczące kwartalnych publikacji brokerów można znaleźć pod tagiem Q4 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNo Gravity Games z ambitnymi planami na 2020 rok. Kurs w kierunku 0,27 zł
Następny artykułBank Anglii: Styczniowa obniżka stóp uzależniona od PMI. Kurs GBPUSD – prognozują duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here