Naga Markets

Aż 50 spółek odnotowało rekord notowań w poniedziałek. Akcje XTB zyskały na zamknięciu aż 13,97%!50 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Żadna spółka nie odnotowała dziś poziom rocznego minimum. Liderem wzrostów na zamknięciu była spółka Prairie, której walory drożały o ponad 30%!

  • 50 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Żadna spółka nie odnotowała natomiast najniższego poziomu w tym czasie.
  • Największe obroty na GPW zanotowały walory CD Projekt – 185 mln zł. 

Nagranie z zamknięcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Wzrosty na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu aż 1,25%, a WIG zakończył sesję 1,63% nad kreską. Aż 50 spółek w trakcie lub na zakończeniu notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Walory spółki MostalWar zyskały na zamknięciu sesji ponad 23% – lider wśród rekordzistów.

Rekordziści z poniedziałkowej sesji (10 z 50 z największym obrotem). Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz umiarkowanymi obrotami. Przekroczyły one 1,22 mld zł. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły czwartkową sesję 0,62% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 185 mln zł i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 130 mln zł.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here