Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klocków
“Blockchain” stał się jedną z najbardziej poszukiwanych umiejętności w rejonie Azji i Pacyfiku.

Wraz z dynamicznym rozwojem branży kryptowalut oraz blockchaina, wzrasta także liczba zatrudnionych w niej osób. Znany portal z obszaru biznesowych mediów społecznościowych LinkedIn, często wykorzystywany także przez specjalistów od HR do rekrutacji nowych pracowników wymienił „blockchain” jako jedną z dziesięciu najbardziej pożądanych umiejętności wśród kandydatów do pracy w rejonie Azji i Pacyfiku. Jak podaje serwis The Block obecnie, analizując cały sektor blockchain, najwięcej osób zatrudniają giełdy kryptowalutowe.


W czołówce pracodawców giełdy, producenci koparek i fundacje

The Block przeanalizował 158 spółek z sektora blockchain i w dniu 23 października opublikował wyniki swoich badań. Okazuje się, iż aż 42% osób zatrudnionych jest przez giełdy kryptowalut – łącznie ponad 7700 osób pracujących dla 30 różnych giełd. Na drugim miejscu znajdują się producenci sprzętu do wydobywania kryptowalut, którzy zatrudniają 11% pracowników z całego sektora, zaś na trzecim miejscu uplasowały się fundacje zajmujące się zarządzaniem projektami krypto, takie jak Ripple, TRON czy Block.one – pracuje dla nich 10% osób z branży.

Spośród 158 spółek objętych badaniem, największymi pracodawcami są Bitmain – czołowy producent sprzętu do kopania kryptowalut, zatrudniający 1500 osób, zaś kolejne miejsca zajmują giełdy Huobi, Coinbase oraz OKEX, dla których pracuje odpowiednio 1300, 1000 oraz 950 pracowników. Co ciekawe, największa na świecie giełda kryptowalutowa pod względem obrotów – Binance, nie jest największym pracodawcą w branży. Pracuje dla niej ok. 650 osób.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jeszcze do niedawna dwie firmy blockchainowe – Coinbase i Ripple, znajdowały się w pierwszej dziesiątce „Najbardziej pożądanych 50 amerykańskich pracodawców” (The 50 hottest US companies to work for”) serwisu LinkedIn. Swoją pozycję w czołówce zachował natomiast Robinhood – firma oferująca handel na akcjach oraz kryptowalutach.

Natomiast Ripple w tym roku został uznany za jednego z najwyżej ocenianych pracodawców z branży nowych technologii w rejonie Zatoki San Francisco. Firma zatrudnia łącznie ok. 450 pracowników, z których aż 91% oceniło, iż Ripple jest wspaniałym miejscem do pracy, zaś 95% stwierdziło, iż są dumni z tego, że mogą tam pracować.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here