Naga MarketsAż 40 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!40 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: 08Octava, Action, Auropartn, Biomed-Lublin, CoalEnergy, Cormay, Decora, Delko, Everest, Gaming Factory, GLCosmed, Grodno, Harper, INC, InstalKrk, Impel, KGHM, Krec, Medicalg, Mikiland, Ml System, Mostalzab, Maxcom, Novita, Pcc Exol, PMPG, Pharmena, Prochem oraz Protektor. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 28.07 do najmniejszego.

  • 40 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował KGHM (198,9 mln zł.) a najmniejsze Krec (151,4 tys. zł.). 

Zobacz również: Biomass ma nowy preparat biobójczy do walki z COVID-19. TKO na zamknięciu +200%!

Nieznaczne spadki na GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,4%, a WIG 0,11%. Aż 40 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 40 spółek był Cormay, którego akcje drożały dziś o ponad 22%.

Rekordziści z wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

KGHM liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się dużą zmiennością oraz sporymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 1,12 mld zł. Główne indeksy przez większą część dnia traciły na wartości, a kurs dopiero w końcówce odrobił lwią część strat. Najbardziej popularne były walory KGHM. Obrót na akcjach miedziowego giganta wyniósł ponad 198 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 111 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek Mercator Medical oraz XTB.

Największe obroty podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here