Naga MarketsAż 29 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!29 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Mercator Medical, KGHM, Tauron, XTB, Cormay, MLSystem, Harper, GLCosmed, GPW, PCC Exol, Energa, Delko, Asbis, Oponeo.pl, R22, Action, Ronson, Ipopema, Asseco SEE, Toya, Skarbiec, Autopartner, ABPL, Introl, Ialbgr, Atlantapl, Digitree, Nowagala oraz Mikiland. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 21.07 do najmniejszego.

  • 29 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Mercator Medical (139,3 mln zł.) a najmniejsze Mikiland (11,9 tys. zł.). 

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieznaczne wzrosty na GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na niewielkim plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,26%, a WIG 0,7%. Aż 29 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 24 spółek był PCC Exol, którego akcje drożały dziś o ponad 35%.

Szczegółowe dane z wtorkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz bardzo wysokimi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1,65 mld zł. co jest jednym ze lepszych wyników w ostatnich miesiącach. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 153 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu Mercator, z obrotami na poziomie 139 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się wspomniany już Mercator Medical a także XTB i Biomed-Lublin.

Najbardziej aktywne spółki podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here