Naga MarketsAż 25 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!25 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Biomed-Lublin, Cormay, Bioton, Budimex, Grodno, ML System, Protektor, GPW, INC, MDIenergia, Livechat, Sunex, Skarbiec, Action, 06Magna, Ifcapital, Nanogroup, Voxel, Decora, Digitree, Venturein, Mikiland, 08Octavia, PMPG oraz Zastal. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 29.07 do najmniejszego.

  • 25 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Biomed-Lublin (93,9 mln zł.) a najmniejsze Zastal (8,8 tys. zł.). 

Zobacz również: Biomass ma nowy preparat biobójczy do walki z COVID-19. TKO na zamknięciu +200%!

Nieznaczne wzrosty na GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,06%, a WIG stracił 0,22%. Aż 25 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 25 spółek był 06Magna, którego akcje drożały dziś o ponad 26%.

Szczegółowe dane z środowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Środowa sesja na GPW charakteryzowała się dużą zmiennością oraz sporymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 1,28 mld zł. Główne indeksy przez większą część dnia traciły na wartości, a kurs dopiero w końcówce odrobił straty. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 227 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu XTB, z obrotami na poziomie 170 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek Mercator Medical, Biomed-Lublin oraz wspomniane wcześniej XTB.

Największe obroty podczas środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here