Naga MarketsAż 24 spółki z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!24 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: KGHM, Mercator Medical, Tauron, XTB, ML System, PCC Exol, GPW, Asbis, Ipopema, Delko, Harper, Asseco SEE, Opteam, Ronson, Action, Introl, Helio, Digitree, Abpl, Mikiland, Procad oraz Ampli. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 20.07 do najmniejszego.

  • 24 spółki osiągnęły podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował KGHM (108,8 mln zł.) a najmniejsze Ampli (7,7 tys. zł.). 

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Spore wzrosty na GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na mocnym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 2,48%, a WIG 2,20%. Aż 24 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 24 spółek był Mercator Medical, którego akcje drożały dziś o ponad 72%.

Szczegółowe dane z poniedziałkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz wysokimi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1,056 mld zł. co jest jednym ze lepszych wyników w ostatnich dniach. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 116 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 108 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się na Mercator Medical, którego akcje poszybowały dziś w górę o ponad 72%!

Najbardziej aktywne spółki podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here