Naga MarketsAż 20 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!20 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: KGHM, Biomed-Lublin, XTB, CiGames, Playway, Grodno, AiGames, Unimot, INC, Autopartn, Sygnity, Libet, 06Magna, Mirbud, Coalenergy, Simple, IFirma, Unima, Digitree oraz Suwary. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 13.07 do najmniejszego.

  • 20 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało KGHM (132,7 mln zł.) a najmniejsze Suwary (0,2 tys. zł.). 

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Te artykuły również Cię zainteresują
Niewielkie wzrosty na GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,24%, a WIG 0,46%. Aż 20 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 20 spółek był Coalenerg, którego akcje drożały dziś o ponad 38%.

Szczegółowe dane z poniedziałkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: opracowanie własne.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW należała do spokojniejszych. Obroty nieznacznie przekroczyły 884 mln zł. co jak na realia z ostatnich tygodni jest wartością raczej przeciętną. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 166 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 132 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20 znalazło się miejsce dla Mercator Medical. Walory spółki taniały dziś o nieco ponad 5%, przy obrocie przekraczającym 16 mln zł.

Najbardziej aktywne spółki podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here