Naga MarketsAż 18 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!18 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Cd Projekt, Ten Square Games, PlayWay, Sanwil, Livechat, Unimot, Budimex, Neuca, Torpol, Selvita, Libet, Mirbud, Ryvu Therapeutics, MW Trade, Mostostal Plock, Rubicon, Mobruk, Rafamet. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 25.05 do najmniejszego.

  • 18 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z opisywanej “szczęśliwej osiemanstki” zanotował CD Projekt (45,8 mln zł) a najmniejsze Rafamet (7,7 tys. zł). 
  • 15 z 18 Spółek w porównaniu z 12-miesięcznym minimum, zyskało po kilkaset procent.

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt przełamuje 400 zł., Sanwil z “nadinterpretacją”

Podczas poniedziałkowej sesji, walory CD Projekt drugi raz w historii pokonały na chwilę barierę 400 zł za jedną akcję. Kurs osiągnął w rekordowym momencie 403,1 zł i spadł w okolice 395 zł. Kolejna bezskuteczna próba jednak wydaje się, że kwestią czasu jest pokonanie magicznej bariery na dłużej.

Ciekawym walorem jest Sanwil. Akcje producenta materiału SANMED szybują w poniedziałek +30%. O spółce zrobiło się głośno kilkanaście dni temu, kiedy to w sieci pojawił się komunikat mówiący, że Sanwil uszyje dla szpitali w Polsce kombinezony chroniące przed wirusami. Walory od tego czasu wzrosły o ponad 300%. W ostatnich dniach pojawił się jednak komunikat Zarządu spółki, mówiący, że żadna umowa nie została podpisana. O całej sytuacji można przeczytać tutaj.

Szczegółowe dane z poniedziałkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: opracowanie własne.

Zobacz również: Inwestorzy na GPW 85% transakcji dokonują przez Internet, coraz częściej mobilnie

Trzycyfrowe wzrosty wśród dzisiejszych rekordzistów

Zestawiając najniższe oraz najwyższe kursy dla opisywanych spółek z ostatnich 12 miesięcy, nie sposób nie zauważyć gigantycznych różnic pomiędzy nimi. Od minimum – do odnotowanego w poniedziałek maksimum, najwięcej zyskały walory Sanwilu (508,7%), Rubiconu (455,0%) a także Ten Square Games (401,8%).

Kursy maksymalne i minimalne z ostatnich 52 tygodni. Źródło: opracowanie własne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here