Naga MarketsAż 20 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!16 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Biomed-Lublin, XTB, Ci Games, PlayWay, Unimot, Aigames, Torpol, Synektik, Harper, 06Magna, Sygnity, CoalEnergy, Everest, NttSystem, Ferrum oraz Unima. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 14.07 do najmniejszego.

  • 16 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Biomed-Lublin (69 mln zł.) a najmniejsze Unima (12,9 tys. zł.). 

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Te artykuły również Cię zainteresują
Spore spadki na GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 1,66%, a WIG 1,94%. Aż 16 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 16 spółek była 06Magna, której akcje drożały dziś o ponad 19%.

Szczegółowe dane z wtorkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: opracowanie własne.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

CD Projekt ponownie liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporymi obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1,17 mld zł. co jest jednym z lepszych wyników w ostatnich dniach. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 197 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu PKN Orlen, z obrotami na poziomie 173 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20 znalazło się miejsce dla Biomed-Lublin. Walory spółki drożały dziś o nieco ponad 18%, przy obrocie przekraczającym 69 mln zł.

Najbardziej aktywne spółki podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here