Naga MarketsAż 16 spółek odnotowało rekord notowań we wtorek. CD Projekt stracił na zamknięciu ponad 7%!16 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zaledwie dwie spółki odnotowały natomiast najniższy poziom w tym okresie (ASM Group oraz Serinus). Liderem wzrostów na zamknięciu była spółka Nanogroup, a jej akcje drożały o ponad 34%!

  • 16 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Dwie spółki odnotowały natomiast najniższy poziom w tym okresie (ASM Group oraz Serinus).
  • Największe obroty na GPW zanotowały walory CD Projekt – 742 mln zł. 

Nagranie z zamknięcia wtorkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Te artykuły również Cię zainteresują
Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Wzrosty na głównych indeksach GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,6%, a WIG zakończył sesję 0,8% nad kreską. 16 spółek w trakcie lub na zakończeniu notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Walory spółki Swissmed zyskały na zamknięciu sesji ponad 27% – lider wśród rekordzistów.

Rekordziści z wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się umiarkowaną zmiennością oraz bardzo wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,855 mld zł. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły wtorkową sesję 7,08% na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 742 mln zł i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 1749 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, znalazło się także miejsce dla spółki Mercator Medical z indeksu mWig40, której walory drożały na zamknięciu aż o 14,35%!

Największe obroty podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here