Naga MarketsAż 15 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!15 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Dino, Sanwil, Torpol, Police, Setanta, Assecosee, Ryvu, Libet, Quercus, Sygnity, Celtic, Everest, Nttsystem, MLP Group, 06MAGNA. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 03.06 do najmniejszego. 

  • 15 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z opisywanej “szczęśliwej piętnastki” zanotowało Dino (79,2 mln zł.) a najmniejsze 06MAGNA (11,6 tys zł.). 
  • 12 z 15 Spółek w porównaniu z 12-miesięcznym minimum, zyskało po kilkaset procent.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Mocne wzrosty na GPW

Dzisiejsza sesja na GPW zakończyła się mocnymi wzrostami. WIG20 zyskał 1,76%, a WIG 1,74%. Aż 15 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało dziś najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 15 spółek jest Celtic, którego akcje drożały dziś o blisko 64%, wzrosty byłyby pewnie jeszcze większe, jednak notowania po dobiciu do 10 zł. zostały zawieszone ze względu na zbyt duży skok.

Spore zmiany można było zaobserwować na walorach Sanwilu. Początek sesji był bardzo mocny, Spółka kontynuowała wczorajsze wzrosty związane z przyznaniem certyfikatu jakości dla produkowanego od lat materiału SANMED. Notowania dobiły do 3,3 zł. i zaczęły szybko spadać. Kurs na zamknięciu wyniósł 2,68 zł. zatem od szczytu, akcje potaniały o 20%.

Szczegółowe dane z środowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: opracowanie własne.

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Trzycyfrowe wzrosty wśród dzisiejszych rekordzistów

Zestawiając najniższe oraz najwyższe kursy dla opisywanych spółek z ostatnich 12 miesięcy, nie sposób nie zauważyć gigantycznych różnic pomiędzy nimi. Od minimum – do odnotowanego w środę maksimum, najwięcej zyskały walory EVEREST (4100,0%), Setanta (720,9%) a także Sanwil (617,4%).

Kursy maksymalne i minimalne z ostatnich 52 tygodni. Źródło: opracowanie własne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here