Naga MarketsAż 15 spółek odnotowało roczny rekord notowań w poniedziałek. Walory Mercator Medical straciły ponad 23%!Aż 15 spółek z parkietu głównego GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pięć spółek odnotowało dziś najniższy poziom notowań w roku (Betacom, Creepyjar, KBDOM, Mercator Medical oraz Sohodev). Liderem wzrostów na zamknięciu sesji były walory spółki Harper, które drożały aż o ponad 10%!

  • 15 spółek osiągnęło podczas dzisiejszej sesji najwyższy kurs w ciągu 12 miesięcy.
  • Sześć spółek odnotowało dziś najniższy poziom notowań w roku (Betacom, Creepyjar, KBDOM, Mercator Medical oraz Sohodev).
  • Najwyższe obroty podczas sesji odnotowały walory KGHM: 172 mln zł. 

Nagranie z zamknięcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Umiarkowana zmienność na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na niewielkim plusie. WIG20 zakończył sesję na poziomie +0,24%, a WIG zakończył sesję 0,28% nad kreską. 15 spółek w trakcie lub na zakończeniu sesji odnotowało roczny rekord notowań. Walory spółki Bumech zyskały na zamknięciu sesji 10,42% – lider wśród rekordzistów.

Zobacz również: Trwa świetna giełdowa passa niedawnych debiutantów. Czy nadchodzi czas na Console Labs z grupy PlayWay?

15 spółek z rocznym rekordem notowań w poniedziałek
Rekordziści z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

KGHM liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Zakończona niedawno sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz wysokimi obrotami które wyniosły 1,254 mld zł. Najbardziej popularne, okazały się walory spółki KGHM, które zakończyły sesję 0,89% na plusie, przy obrotach na poziomie 172 mln zł. Znacznie mniejszy obrót odnotowała spółka Allegro: 96 mln zł.

KGHM z najwyższym obrotem na GPW w poniedziałek
Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw jsw | analizy gieldowe | usd prognoza | biomed lublin akcje | co to blik | mercator medical akcję |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here