Naga MarketsAż 14 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Aż 14 spółek z parkietu GPW osiągnęły podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Dino Polska, Airway, Stalprod, Comarch, Assecosee, Pragmafa, Radpol, Prochem, Edinvest, Zastal, Decora, Regnon oraz EMCinsmed. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 17.08 do najmniejszego.

  • 14 spółek osiągnęły podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Dino Polska (26,3 mln zł.) a najmniejsze Emcinsmed (9,1 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieznaczne wzrosty na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,3%, a WIG 0,49%. 14 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 14 spółek był Airway, którego akcje drożały dziś o ponad 98%, a ruch odbywał się przy sporych jak na spółkę obrotach.

Szczegółowe dane z poniedziałkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz bardzo słabymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 694 mln zł. Główne indeksy nieznacznie zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły czwartkową sesję na nieznacznym minusie. Obrót na akcjach spółki z sektora gamingowego wyniósł ponad 130 mln zł. i był nieznacznie wyższy od drugiego w rankingu Biomedu-Lublin, z obrotami na poziomie 130 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się z grona mniejszych spółek omawiany Biomed-Lublin.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here