Naga Markets

Aż 13 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Aż 13 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Dino Polska, Kęty, Dom Development, Mirbud, Skotan, Action, Vistal, Pekabex, Assecosee, PGSSoft, Nowagala, Emcinsmed oraz Betacom. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 25.08 do najmniejszego.

  • 13 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Dino Polska (54 mln zł.) a najmniejsze Betacom (13,0 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycieSpadki na głównych indeksach GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 1,1%, a WIG 0,88%. 13 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 13 spółek był Skotan, którego akcje drożały dziś o ponad 22%, jednak ruch odbywał się przy stosunkowo niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z wtorkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz bardzo słabymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 648 mln zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły wtorkową sesję na minusie. Obrót na akcjach spółki z sektora gamingowego wyniósł ponad 102 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu PKN Orlen, z obrotami na poziomie 67 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się z grona mniejszych spółek Biomed-Lublin oraz Ten Square Games.

Największe obroty podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here