Naga MarketsAż 12 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Aż 12 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Airway, Dino Polska, Assecopol, Adiuvo, Ferro, Pgssoft, Newag, Emcinsmed, Regnon, Edinvest, Zastal oraz 08Octava. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 19.08 do najmniejszego.

  • 12 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Airway (56 mln zł.) a najmniejsze 08Octava (1,5 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieznaczne spadki na głównych indeksach GPW

Środowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,39%, a WIG 0,0,44%. 12 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 12 spółek był Emcinsmed, którego akcje drożały dziś o ponad 16%, jednak ruch odbywał się przy niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z środowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Biomed-Lublin liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Środowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz słabymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 768 mln zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Biomedu-Lublin, które zakończyły środową sesję na nieznacznym plusie. Obrót na akcjach spółki z sektora biotechnologicznego wyniósł ponad 96 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 81 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się z grona mniejszych spółek omawiany Biomed-Lublin a także Airway.

Największe obroty podczas środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here