Naga MarketsAż 12 spółek z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!12 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Biomed-Lublin, Gaming Factory, Work-Service, Mennica, Everest, Orzeł Biały, ABPL, Atende, Ampli, Unima, Zastal oraz Regnon. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 24.07 do najmniejszego.

  • 12 spółek osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Biomed-Lublin (50,1 mln zł.) a najmniejsze Regnon (1,4 tys. zł.). 

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Nieznaczne spadki na GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na niewielkim minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,54%, a WIG 0,42%. Aż 12 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 12 spółek był Gaming Factory, którego akcje drożały dziś o ponad 101%.

Rekordziści z piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz średnimi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 925 mln zł. Główne indeksy przez większą część dnia odrabiały straty bo mocniejszych spadkach na początku notowań. Najbardziej popularne były walory CD Projekt. Obrót na akcjach gamingowego giganta wyniósł ponad 159 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 121 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek Mercator Medical, Biomed-Lublin oraz XTB.

Najbardziej aktywne spółki podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here