Naga MarketsAż 11 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Aż 11 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Dino Polska, Airway, Assecopol, Pragmafa, Toya, Ferro, Edinvest, Pragmanik, Regnon, Emcinsmed oraz Prochem. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 18.08 do najmniejszego.

  • 11 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Dino Polska (69,9 mln zł.) a najmniejsze Prochem (2 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Spore spadki na głównych indeksach GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 1,17%, a WIG 0,75%. 11 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 11 spółek był Airway, którego akcje drożały dziś o ponad 60%, a ruch odbywał się przy sporych jak na spółkę obrotach.

Szczegółowe dane z wtorkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Biomed-Lublin liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz niezłymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 1,02 mld zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Biomedu-Lublin, które zakończyły wtorkową sesję na sporym minusie. Obrót na akcjach spółki z sektora biotechnologicznego wyniósł ponad 216 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu CD Projektu, z obrotami na poziomie 99 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się z grona mniejszych spółek omawiany Biomed-Lublin.

Największe obroty podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here