Naga MarketsAż 11 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!11 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: CD Projekt, Kęty, OEX, Mirbud, Pragmafa, Mercor, Toya, Newag, Impera, 08Octava oraz Fastfin. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 27.08 do najmniejszego.

  • 11 spółek osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował CD Projekt (272 mln zł.) a najmniejsze Fastfin (13,6 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Bardzo nieznaczne spadki na głównych indeksach GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na minimalnym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,1%, a WIG zyskał 0,02%. 11 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 11 spółek była Pragmafa, której akcje drożały dziś o ponad 6,8%, jednak ruch odbywał się przy stosunkowo niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z czwartkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz słabymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 715 mln zł. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły czwartkową sesję na sporym plusie, poprawiając jednocześnie historyczny szczyt notowań. Obrót na akcjach spółki z sektora gamingowego wyniósł ponad 272 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 59 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się z grona mniejszych spółek Biomed-Lublin.

Największe obroty podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here