Naga MarketsAż 10 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Aż 10 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Mercator Medical, Krvitamin, 06Magna, Zepak, MCI, Decora, Ifirma, Mobruk, Novita oraz Cztorebka. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 6.10 do najmniejszego.

  • 10 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała spółka Mercator Medical (52,7 mln zł.) a najmniejsze Cztorebka (13,1 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Nagranie z zamknięcia wtorkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Nieznaczne wzrosty na głównych indeksach GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,21%, a WIG 0,20%. 10 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowała 06Magna (+40%).

Rekordziści z wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się umiarkowaną zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,22 mld zł. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły piątkową sesję 5,99% na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 299 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu Play Communications, z obrotami na poziomie 138 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here