Naga Markets

Aż 10 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!10 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: PlayWay, Ultimate Games, MCI, RYVU, Libet, Rubicon, Polwax, Everest, Wikana, Edinvest. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 27.05 do najmniejszego.

  • 10 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z opisywanej “szczęśliwej dziesiątki” zanotował PlayWay (13,9 mln zł) a najmniejsze Edinvest (17,6 tys. zł). 
  • 7 z 10 Spółek w porównaniu z 12-miesięcznym minimum, zyskało po kilkaset procent.

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, PolmanPlayWay z rekordem, ale kończy sesję pod kreską

Podczas środowej sesji walory PlayWay wybiły górą poziom 500 zł. Wzrosty nie trwały jednak długo. W trakcie sesji mieliśmy do czynienia z przesileniem na całym gamingu. WIG-Games zakończył sesję na prawie 6% minusie. PlayWay mimo początkowej zwyżki i osiągnięciu poziomu 509 zł., zakończył notowania na minusie. Spółka straciła 5,12% a kurs na zamknięciu osiągnął 473 zł.

Kolejny dzień z rzędu mocno zyskują walory Everest Investments. Spółka z branży finansowej ogłosiła pod koniec lutego br. chęć zakupy Nexity, spółki zajmującej się elektromobilnością i rozproszoną energetyką. Podmiot umożliwia właścicielom stacji ładowania prowadzenie biznesu w elektromobilności, a użytkownikom pojazdów elektrycznych daje dostęp do korzystania z usługi ładowania na ponad 60 000 stacjach ładowania w Europie.

Szczegółowe dane z środowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: opracowanie własne.

Zobacz również: Akcje PGE po wynikach za I kwartał odbijają od dna. W środę kurs zyskuje ponad 5%

Trzycyfrowe wzrosty wśród dzisiejszych rekordzistów

Zestawiając najniższe oraz najwyższe kursy dla opisywanych spółek z ostatnich 12 miesięcy, nie sposób nie zauważyć gigantycznych różnic pomiędzy nimi. Od minimum – do odnotowanego w poniedziałek maksimum, najwięcej zyskały walory Everestu (3214,3%), Rubiconu (815,0%) a także Libetu (348,9%).

Kursy maksymalne i minimalne z ostatnich 52 tygodni. Źródło: opracowanie własne.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here