Naga Marketscalvin ayreW dniu rocznicy osiągnięcia historycznych szczytów kurs Bitcoina (BTC) zafundował wszystkim sporą niespodziankę i zyskiwały najwięcej od trzech tygodni, umacniając się o 10% i powracając powyżej pułapu 3,5 tysiąca dolarów. Jednak zdaniem jednego z największych zwolenników projektu Bitcoin SV (BSV), 2019 nie będzie korzystny dla najstarszej z kryptowalut i przyniesie ze sobą jej całkowity upadek.


Założyciel Bitcoin Cash wieszczy koniec oryginalnego Bitcoina

Wywodzący się z Kanady Calvin Ayre, jeden ze współtwórców Bitcoin Cash, a obecnie główna postać propagująca rozwój BTC Satoshi Vision (BTC SV) będącym jednym z efektów podziału głównej sieci BCH w połowie listopada, w wywiadzie udzielonym dla brytyjskiego Express stwierdził, że „Bitcoin będzie bezwartościowy i spadnie do zera w 2019 roku”.

Ayre jest przekonany, że upadek Bitcoina przyniesie przede wszystkim “brak jego fundamentalnej wartości oraz rynkowej praktyczności”. Sam model ekonomiczny stojący za BTC jest jednak jak najbardziej właściwy i realizowany poprzez projekt Bitcoin SV, który z kolei ma zaliczyć dynamiczny wzrost i być jednym z powodów upadku Bitcoina.

Jak na razie jednak Bitcoin z kapitalizacją rzędu 61 miliardów dolarów (dane na 18 grudnia, godzinę 13:00) jest największą z kryptowalut, a Bitcoin SV zajmuje dziewiąte miejsce w zestawieniu z kapitalizacją wynoszącą 1,4 miliarda dolarów, przegrywając między innymi z Bitcoin ABC, który został uznany oficjalnie za „nowy Bitcoin Cash”.

Ayre zaprzecza: hard fork nie miał zdestabilizować Bitcoina

Przeprowadzony 15 listopada podział sieci Bitcoin Cash doprowadził do niemałego zamieszania na rynku kryptowalut i przyczynił się pośrednio do spadków notowań Bitcoina. Ayre oraz Wright (przedstawiciel Bitcoin ABC) byli oskarżani o celową próbę destabilizacji BTC, jednak w najnowszym wywiadzie zaprzeczono niejako tym informacjom.

„Hard fork rzeczywiście mógł wprowadzić chwilowe zamieszanie, negatywna reakcja rynku jest wywołana jednak faktem, że token SegWit, który nadal określany jest mianem „Bitcoina” podąża za starodawnymi trendami finansowymi. Co więcej, ludzie nie powinni opierać swoich osądów na kapitalizacji rynkowej, a na realnej skalowalności oraz praktyczności danej kryptowaluty” – mówił Ayre w wywiadzie dla Express.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here