Naga MarketsAwaria Facebooka kosztuje Marka Zuckerberga 6,8 mld USDNajwiększe portale społecznościowe, w tym i komunikatory, takie jak Facebook, WhatsApp i Instagram doznały awarii podczas poniedziałkowej sesji. Kilka godzin niedziałającej strony spowodowało, że kurs akcji Facebooka malał w poniedziałek o prawie 5%. Przez to również prezes portalu, Mark Zuckerberg, spadł na szóste miejsce na liście Forbes Real Time Billionaires tracąc na papierze 6,8 miliardów dolarów.

  • W poniedziałek upadły serwery serwisów takich jak Facebook, WhatsApp i Instagram
  • Zamknięcie strony na kilka godzin kosztowało Marka Zuckerberga 6,8 mld dol.
  • Akcje Facebooka (FB) traciły niemal 5% w trakcie poniedziałkowej sesji
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Facebook: Awaria nie jest jedyną z serii trudnych wydarzeń

W poniedziałek po godzinie 17:00 portal społecznościowy Facebook, WhatsApp i Instagram doznały awarii, na skutek której to miliardy użytkowników na całym świecie pozbawieni byli możliwości zalogowania. Zaraz po upadku strony na Twitterze pojawił się komunikat od CEO, Marka Zuckerberga: „Jesteśmy świadomi, że niektórzy ludzie mają problemy z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy nad tym, aby wszystko wróciło do normy tak szybko, jak to możliwe i przepraszamy za wszelkie niedogodności.”Awaria, która dotknęła zresztą nie tylko popularny portal Facebook, trwała kilka godzin. Przez to również CEO Facebooka, Mark Zuckerberg spadł na szóste miejsce na liście Forbes Real Time Billionaires z utratą 6,8 miliardów dolarów przez spadek akcji giganta społecznościowego. Akcje spadły blisko 5 procent do poziomu 326 dolarów. Platformy Facebook Inc, w tym WhatsApp i Instagram, wróciły do sieci po doświadczeniu ogromnej 6-godzinnej przerwy w działaniu.

wykres Kurs akcji Facebook H4 05.10.2021
Kurs akcji Facebook H4 05.10.2021

To jednak nie było największe zmartwienie portalu, ponieważ nadal w mediach odbija się echem niedawny pozew antymonopolowy portalu i oskarżenia whistleblowerów świadomie przyczyniając się do szturmu na Kapitol w dniu 6 stycznia. Sprawy te skłoniły Biały Dom do skomentowania sytuacja, że samoregulacja mediów społecznościowych zwyczajnie nie działa.

Przypomnijmy, że Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych złożyła w ubiegły czwartek nową skargę antymonopolową przeciwko Facebookowi. W odnowionym pozwie, agencja starała się rozszerzyć na fakty i analizy, które lepiej pokazują, jak gigant social media stał się absolutnym monopolistą, który nielegalnie zmiażdżył swoją konkurencję. Pierwszy tego typu pozew został odrzucony w czerwcu tego rok, teraz jednak Federalna Komisja Handlu walczy o wznowienie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji wobec portalu.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here