Naga Markets


Nikogo nie zdziwi informacja, że najnowszy film Marvela zarobi na siebie i to z dużą nawiązką. Widowisko pobiło jednak po drodze kilka rekordów, między innymi największego otwarcia w historii. Teraz doszedł kolejny – jako pierwszy obraz w historii w 11 dni po premierze box office przekroczył barierę miliarda dolarów.

Pierwsza odsłona dwuczęściowego zwieńczenia historii Avengersów jest 34 filmem, który przekroczył granicę 1 mld USD. Połowa z tych obrazów należy do Disneya, a aż 6 z nich to adaptacja komiksów Marvela. Dziesięcioletnie budowanie kinowego uniwersum w pełni opłaciło się w najnowszych Avengersach. Połączenie wątków wszystkich dotychczasowych bohaterów (no, prawie wszystkich) bije wszelkie rekordy popularności.

Film zarobił miliard USD w sobotę 5 maja, 11 dni po premierze. Avengersi dołożyli kolejną cegiełkę do sukcesu komercyjnego Disneya, który 4 maja zanotował przychód w wysokości 3 mld USD w rekordowym tempie. Poprzedni rekord również należał do Disneya i został osiągnięty 6 maja 2016 roku.

„Infinity War” nie będzie miał żadnego konkurenta jeszcze przez ten tydzień i kolejny. Dopiero 18 maja do kin wejdzie kolejne superbohaterskie widowisko mogące przyciągnąć widzów – Deadpool 2. Pod koniec miesiąca w kinach pojawi się kolejny film Disneya z uniwersum Star Wars, który może jeszcze bardziej wyśrubować tegoroczne wyniki spółki, aczkolwiek tutaj prognozy są raczej przeciętne, ponieważ realizacja filmu napotkała mnóstwo problemów.

Mimo świetnego box office’u tegorocznych premier akcje Disneya stoją raczej w miejscu. Najwidoczniej inwestorzy już dawno wliczyli sukces filmu Marvela w wycenę spółki.

Akcje Disneya w ciągu ostatniego miesiąca


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here