Naga MarketsAvallon MBO sprzedał sprzedał spółkę EBS z branży security na rzecz SevenwaysPolski fundusz private equity specjalizujący się w wykupach menedżerskich Avallon MBO sprzedał posiadany od 2017 r. większościowy pakiet udziałów w EBS – spółki zajmującej się automatycznymi systemami zabezpieczeń i rozwiązań dla branży security, podał fundusz. Kupującym jest UAB Sevenways Group – holding inwestycyjny z Litwy.

W ciągu 3,5 roku, przy wsparciu Avallonu, EBS intensywnie rozwijał nowe produkty, np. nowe wersje systemu alarmowego i komunikatorów GSM działających w technologii 4G, które planuje sprzedawać na rynku amerykańskim, podano.W końcu 2017 r. – w ramach Avallon MBO Fund II – fundusz nabył 70% udziałów spółki, pozostawiając istotny pakiet w rękach jej założycieli.

“Naszym celem była koncentracja na rozwoju nowych produktów i rozwiązań oraz nawiązywaniu kontaktów z nowymi zagranicznymi kontrahentami. Dziś widać, że ten plan się powiódł, spółka wchodzi ze swoją ofertą na kolejne rynki, np. amerykański” – powiedział partner w Avallon odpowiedzialny za transakcję Krzysztof Kuźbik, cytowany w komunikacie.

Nowym nabywcą EBS jest UAB Sevenways Group. To litewski holding inwestujący w spółki z różnych obszarów, m.in. nieruchomości czy branży energetycznej, w tym energetyki alternatywnej. W ubiegłym roku EBS i Sevenways powołały spółkę JV, której celem jest rozwój rozwiązań w obszarze zdalnego monitorowania pracy strażników i ochroniarzy.

“Dzięki nowemu inwestorowi zyskujemy wsparcie w dalszym rozwoju i szeroki dostęp do dystrybucji zagranicznej. Wraz z udziałami w EBS, Grupa Sevenways kupuje naszą technologię i zakład produkcyjny. Na pewno zacieśnienie współpracy przełoży się na osiągnięcie synergii biznesowych i umożliwi realizację kolejnych, ambitnych wyzwań” – skomentował prezes EBS Krzysztof Stalewski.

EBS to firma technologiczna z własnym zakładem produkcyjnym w Ełku, działająca głównie w branży systemów zabezpieczeń. Od ponad 30 lat oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii GSM/GPRS oraz RFID. Spółka posiada szeroko rozwiniętą sieć dystrybucyjną na całym świecie. Współpracuje z największymi agencjami ochrony i centrami monitoringu w Polsce (m.in. Juwentus, Impel, Konsalnet, Securitas, Solid), dostawcami sieci GSM (Orange, Polkomtel, T-Mobile) i dystrybutorami oraz integratorami (Sareme, Johnson Controls, Honeywell, Alpha System, CSS, Elvey), podano w materiale.

“To drugi z zapowiadanych exitów Avallonu w tym roku i nie ostatni. Kolejne miesiące tego roku zapowiadają się dla nas bardzo intensywnie, zarówno jeśli chodzi o wyjścia, jak i nowe transakcje” – podsumował Kuźbik.

W portfelu Avallonu znajduje się obecnie 8 spółek. Pierwszą zrealizowaną w ramach trzeciego funduszu inwestycją był Clovin – przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją środków czystości. Aktualnie fundusz ma także w portfelu dwie spółki z branży spożywczej – Ceko i Wosanę, Stangl Technik, świadczący usługi instalacyjne, a także MPS International – producenta środków kosmetycznych i opakowań, spółkę marketingową EDC Expert, platformę zakupową Marketplanet oraz Novo Tech, zajmujący się przetwórstwem polimerów, wymieniono w komunikacie.

Avallon MBO to od 25 lat inwestuje w przedsiębiorstwa wspólnie z menedżerami. Brał udział w ponad 100 transakcjach, a łączna wartość funduszy, które zgromadził do celów inwestycyjnych to ponad 300 mln euro.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here