Naga MarketsautopartnerGrupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

Spółka odnotowała 58,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 34,88 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 154,99 mln zł w 2018 r. wobec 914,86 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 80,97 mln zł wobec 55,27 mln zł zysku rok wcześniej.

“Wzrost przychodów ze sprzedaży oraz nieznacznie lepszej rentowności na poziomie marży brutto, został wzmocniony niższymi wzrostami kosztów w pozostałych pozycjach wyniku finansowego. Istotnym czynnikiem była relatywnie wysoka baza kosztowa z 2017r. spowodowana zwiększeniem powierzchni magazynowej w Bieruniu oraz w Pruszkowie. Te działania pozwoliły na obsługę zwiększonej sprzedaży w 2018r., nie powodując istotnego wzrostu kosztów w roku bieżącym” – wskazano w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 60,01 mln zł wobec 38,87 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Czwartkowa sesja rozpoczyna się mocnym akcentem i sporą luką dla spółki. Jej akcje przy podwyższonych obrotach zyskują już około 7%. Sytuacja nie powinna dziwić, gdyż spółka cały czas notuje świetne wyniki, a dodatkowo w ubiegłym roku zostało sporo przeceniona. Wydaje się, że cena powinna zmierzać w dłuższym okresie do szczytu z lutego ubiegłego roku czyli okolic 5,15 zł.

autopartner
źródło xStation 5

Czytaj także: Unibep [UNI], Marvipol [MVP] – Gorące spółki dnia 4.04.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here