Naga MarketsAuto Partner z mocnymi wynikami za okres pandemii - zapiski giełdowego spekulantaNiesamowicie mocne otwarcie i odnotowanie historycznych maksimów, miało wczoraj miejsce na wykresie Auto Partner czyli spółki zajmującą się sprzedażą części samochodowych. Powodem tak mocnego otwarcia była publikacja raportu z wynikami za lipiec oraz raportu półrocznego. W samym lipcu przychody ze sprzedaży wyniosły 165,14 mln zł, co oznacza wzrost o 18,6% rok do roku. Narastająco w okresie styczeń-lipiec przychody wyniosły 932,91 mln zł, co oznacza wzrost o 8,6% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Równie mocne wyniki spółka pokazała w raporcie za I półrocze. W tym okresie, dotkniętym pandemią,

  • Auto Partner pozytywnie zaskakuje wynikami
  • Kurs najwyżej w historii notowań

Auto Partner był w stanie wygenerować około 44,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto co oznacza wzrost rok do roku o ponad 54%. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 767,8 mln zł czyli o 6,7% więcej niż rok temu. Duży wzrost zysku spółka zawdzięcza m.in. silnemu wzrostowi marży. Wynik EBITDA sięgnął 61,1 mln zł. W dodatku spółka była w stanie zredukować zadłużenie z 168,9 mln zł przed rokiem do poziomu 105,9 mln zł.

Nowe, historyczne maksimum

Wyraźnie poprawił się także stan środków pieniężnych w firmie, który sięga 32,8 mln zł, a więc o 12 mln zł więcej niż przed rokiem. Wyniki napawają optymizmem i wydaje się, że teraz mimo korekt, realne stanie cię osiągnięcie wyceny z najmocniejszej rekomendacji wydanej w tym roku czyli poziomu 8,50 zł.

auto partner


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here