Naga MarketsAuto PartnerAuto Partner rozważa uruchomienie nowych filii w 2021 roku, trwają już przygotowania do pierwszych otwarć na początku przyszłego roku, poinformował ISBnews wiceprezes spółki Piotr Janta.

Auto Partner snuje plany na kolejny rok

“W 2020 roku skupiliśmy się na dalszej poprawie rentowności, umacnianiu istniejącej sieci dystrybucji. Nie planujemy otwarć nowych filii w tym roku, ale przygotowujemy się do uruchomienia nowych oddziałów w 2021” – powiedział Janta w rozmowie z ISBnews.

Te artykuły również Cię zainteresują

Obecnie w Grupie Auto Partner w Polsce funkcjonuje, podobnie jak na koniec 2019 roku, 90 filii.

“Ograniczyliśmy w tym roku inwestycje z powodu pandemii i wywołanych nią obostrzeń, otwieranie nowych oddziałów w takim momencie to także problem organizacyjny, związany z przemieszczaniem ludzi i sprzętu, wolimy unikać niepotrzebnego ryzyka tam gdzie to możliwe” – dodał Janta.

Przed rozwiązaniem kwestii pandemicznych nie powstaną natomiast nowe filie zagraniczne. Dziś istnieje jedna taka filia, działająca w Czechach.

“Nasza filia w Pradze jest już rentowna, choć trwało to dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy. Dużo się nauczyliśmy przy tej okazji, co pozwoli nam w przyszłości sprawniej realizować takie inwestycje. Rozwijamy ją i jesteśmy zadowoleni z jej działalności, jednak uruchomienie zagranicznej filii to znaczący koszt i wysiłek organizacyjny, na pewno nie będziemy go podejmować w tak niepewnym otoczeniu rynkowym” – podkreślił wiceprezes.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 479 mln zł w 2019 r.

Piotr ApanowiczConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here