Naga MarketsAuto Partner [APR], VRG S.A. [VRG] – Gorące spółki dniaDystrybutor części samochodowych, spółka Auto Partner, podała wyniki sprzedaży za grudzień. W ujęciu skonsolidowanym, w tym miesiącu firma wypracowała 131,21 mln zł, co oznacza wzrost o 24,39% r/r. Przypomnijmy, że w listopadzie wynik sięgnął 145,27 mln zł co przełożył się na 16% dynamikę wzrostu rok do roku. Spółka szacuje, że narastająco w okresie styczeń-grudzień 2020 r. przychody wyniosły 1 669,65 mln zł, co oznacza wzrost o 12,86% r/r. Jednostkowe przychody wyniosły w minionym miesiącu 131,27 mln zł wobec 105,85 mln zł rok wcześniej, a przychody spółek zależnych 20,98 mln zł w porównaniu do 22,67 mln zł w grudniu 2019 r.

    • Auto Partner nadal z mocnymi wynikami
    • W grudniu wzrost przychodów o ponad 24%
    • VRG z relatywnie niewielkim spadkiem przychodów w kontekście pandemii

Wszystko więc wskazuje na bardzo udany cały 2020 rok, gdyż po trzech kwartałach spółka miała 81,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 44,59 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 237,3 mln zł w porównaniu z 1 111,09 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na historycznym maksimum

Obecnie kurs oscyluje na historycznych maksimach, co stwarza naturalne ryzyko korekty. W ostatniej rekomendacji z połowy listopada, spółkę wyceniono na poziomie 12,20 zł.

autopartner

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Walka o 3 zł

Odzieżowa spółka VRG pokazała wczoraj swoje wyniki za jeden z ważniejszych miesięcy w roku czyli grudzień. W tym miesiącu spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 130,7 mln zł czyli niższe o ok. 17,1% r/r. W całym 2020 r. wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła ok. 853,4 mln zł i była niższa o ok. 20,1% w skali roku. Wydaje się, że nie jest to fatalny wynik, biorąc pod uwagę dwukrotne zamykanie galerii handlowych, także obecnie w kluczowym okresie.

vrg

Za większą część spadku przychodów odpowiada segment odzieżowy (od 27% rok do roku spadku przychodów w całym roku). Tradycyjnie lepiej radził sobie segment jubilerski. Tu przychody za grudzień były nawet wyższe o 3,6% niż rok temu, a w całym roku odnotowano spadek przychodów o zaledwie 6%. Na wykresie cały czas cena tkwi w konsolidacji, mimo że od listopada sytuacja techniczna uległa poprawie. Ostatnie rekomendacje wyceniają spółkę na 3,10 – 3,14 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here