Naga MarketsGrupa Auto Partner pełni funkcję wyspecjalizowanego podmiotu logistycznego, którego podstawowym obszarem działalności jest organizacja dystrybucji części zamiennych do samochodów bezpośrednio od producentów do odbiorców końcowych.

autopartner
źródło xStation 5

Kurs spółki od kilkunastu sesji podlega bardzo spokojnej korekcie przy malejących obrotach. Patrząc na szerszy kontekst czyli wcześniejsze wybicie i trend wzrostowy, nie jest to zła sytuacja. Mała dynamika korekty wskazuje na słabość po stronie sprzedających. Na wykresie mamy odbicie od linii trendu i domkniecie wcześniejszej luki. Wydaje się, że dość realnym scenariuszem jest powrót do wzrostów. Wczoraj spółka poinformowała, że rozważa uruchomienie nowego magazynu typu hub w Polsce, przed dalszą ekspansją zagraniczną w postaci nowej zagranicznej filii. Jest to konieczne ze względu na silną dynamikę wzrostu grupy. Spółka szacuje, że w ciągu najbliższych 3-5 lat, eksport może odpowiadać nawet za połowę wszystkich przychodów. W komunikacie spółka wyraziła także zadowolenie z wyników uzyskiwanych od stycznia, licząc że dobre otoczenie w branży utrzyma się do końca roku.

Orbex

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o ponad 4%. Był to drugi dzień silnych wzrostów dokonanych przy wyraźnie podwyższonych obrotach. Na wykresie mamy zdecydowane przełamanie kwietniowego szczytu. Wszystko więc wskazuje, że cena powinna rosnąć dalej, a kolejnym przystankiem może być opór w rejonie 18 zł. Wczoraj spółka informowała o uruchomieniu pierwszej stacji paliw Avia na Ukrainie. W planach jest stworzenie sieci franczyzowej liczącej nawet 100 stacji. Takiemu samemu rozwojowi ma podlegać sieć stacji w Polsce. Warto także przypomnieć, że dobre notowani spółki to także efekt poprawiających się wyników. Te za pierwszy kwartał wskazywały na mocny wzrost zysku netto i przychodów. Dane zostały potwierdzone w raportach miesięcznych, kiedy w kwietniu przychody były wyższe o ponad 50% niż rok wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here