Naga MarketsAuto Partner [APR], Trakcja [TRK] – Gorące spółki dniaDystrybutor części samochodowych, spółka Auto Partner pokazała wczoraj raport z wynikami za drugi kwartał. W tym okresie firma odnotowała 32,61 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,47 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 42,88 mln zł wobec 19,2 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 396,67 mln zł wobec 392,89 mln zł rok wcześniej.

  • Auto Partner oprawia wyniki
  • Kurs w silnym trendzie wzrostowym
  • Trakcja ponownie ze stratą netto

Zdaniem spółki, tak mocna poprawa zysku przy nieznacznie wyższych przychodach, to w dużej mierze efekt skutecznego obniżenia kosztów. Sumując wyniki za całe pierwsze półrocze mamy około 767,77 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rok do roku o niemal 7%. Zysk netto od początku roku wynosi 45,28 mln zł, w porównaniu z 28,95 mln zł zysku rok wcześniej.

Auto PArtner zaskakuje wynikami

Widać więc, że spółka nie zanotowała większych strat, których obawiano się po wybuchu pandemii. Widać to na wykresie, gdzie podczas ostatniego cofnięcia na szerokim rynku, kurs spółki zachowywał się bardzo stabilnie. Obecnie popyt powinien walczyć o wybicie na nowe maksima.

auto partner


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Trakcja nadal ze stratami

Wynikami za pierwsze półrocze pochwaliła się wczoraj także Trakcja. Spółka odnotowała w tym okresie 37,99 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 35,75 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 29,97 mln zł wobec 38,27 mln zł straty rok wcześniej. EBITDA wyniosła -11,15 mln zł i wzrosła o 8,45 mln zł w porównaniu do I półrocza 2019 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 558,42 mln zł wobec 655,42 mln zł rok wcześniej.

trakcja

W komunikatach spółka wskazała, że wpływ pandemii a wyniki jest niewielki, a za straty odpowiadają problemy firmy z regulowaniem płatności wobec podwykonawców i dostawców materiałów, które wpłynęły negatywnie na tempo realizacji kontraktów budowlanych. Powodem słabych wyników jest także realizacja nisko marżowych kontraktów z poprzednich lat. Na wykresie kurs schodzi poniżej dołka z końca sierpnia, co rodzi ryzyko dalszych spadków, tym bardziej jeżeli nastroje na szerokim rynku nie ulęgną poprawie.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here