Naga MarketsGrupa Auto Partner pełni funkcję wyspecjalizowanego podmiotu logistycznego, którego podstawowym obszarem działalności jest organizacja dystrybucji części zamiennych do samochodów bezpośrednio od producentów do odbiorców końcowych.

autopartner
źródło xStation 5

Spółka od początku roku notuje przecenę, która jest jednak mniej dynamiczna niż wzrosty w latach 2016-2017. Wydaje się, że przyczyn spadków należy przede wszystkim szukać w słabej kondycji naszego parkietu, gdyż spadki na spółce doskonale wpisują się w szerszy sentyment na WIG. Patrząc znacznie szersze, na wyniki finansowe w ujęciu rocznym, warto podkreślić, że spółka z roku na rok powiększa przychody oraz zysk netto. W trzecim kwartale spółka miała niemal 16 mln zł zysku netto wobec niecałych 10,5 mln przed rokiem. Od początku roku, przez trzy kwartały zysk netto to już 45,47 mln zł wobec 30,82 mln zł przed rokiem, a więc około 50% poprawa.

Orbex

Przychody w tym czasie sięgają 860 mln zł, a więc są lepsze o około 28%. Niedawno spółka potwierdziła dobra kondycję w raporcie z wynikami za listopad. W tym miesiącu przychody przekroczyły poziom 101 mln zł i były wyższe o ponad 14% niż przed rokiem. Od stycznia przez 11 miesięcy przychody przekroczyły miliard złotych i wyniosły 1,075 mld zł, co oznacza wzrost o 27%. Gdyby oceniać spółkę tylko po wynikach, powinna ona rosnąć. Wydaje się, że powrót do wzrostów jest kwestią czasu i ewentualnie poprawy sentymentu na szerokim rynku. Na wykresie mamy czytelny układ coraz niżej położonych wierzchołków. Sygnałem świadczącym o poprawie sytuacji będzie więc przełamanie tego układu, a więc wybicie ponad 4,15 zł.

Czytaj także: Ursus [URS], Wirtualna Polska [WPL] – Gorące spółki dnia 21.12.2018

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV – Trzy wiedźmy, czyli rolowanie kontraktów na DAX
Następny artykułFacebook tworzy własną kryptowalutę
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here